تبلیغات
fc barcelona - توقف مشكوك بارسلونا در دربی كاتالونیا
mehdi t

توقف مشكوك بارسلونا در دربی كاتالونیا

 در اولین شب از هفته سی و سوم لالیگا اسپانیا مردان گواردیولا به طور مشكوكی متوقف شدند.

بارسلونا، صدرنشین لالیگا در یك بازی تمام احساسی و حساس میهمان اسپانیول، تیم چهاردهم جدول بود و با تساوی بدون گل متوقف شد.
ضعیف بودن اسپانیول برابر بارسلونا نیازی به اثبات نداشت و ندارد اما دربی كاتالونیا با حوادثی همراه شد كه در رقم خوردن نتیجه تساوی بی تاثیر نبود.
دربی كاتالونیا، برای مردم این منطقه از اسپانیا ویژگی‌های خاص خودش را دارد و نمی‌شود با حساب و كتاب‌های رایج در فوتبال نتیجه این دیدار را تحلیل كرد.

یك تماس مشكوك با لاپورتا در جایگاه ویژه مدیران، درگیری دو دسته از هواداران بارسلونا به نام‌های "بویكسس نویس " و "گواردو ده‌كاتالونیا "، نادیده انگاشتن یك پنالتی بسیار واضح به ضرر بارسا و شایعه درخواست اسپانیول از بارسلونا برای رقم خوردن این تساوی، نكاتی نیستند كه بشود از كنارشان به راحتی گذشت.
روزنامه ال‌پایس اسپانیا در همین رابطه نوشت: لالیگا غیر قابل پیش‌بینی است و همین مسئله باعث شده این لیگ جذاب باشد اما جذابیت هم حدی دارد.
حضور دو رقیب لاپورتا برای شركت در انتخابات ایالتی كاتالونیا در ورزشگاه نیز خالی از اهمیت نبود.

بارسلونا با تساوی برابر اسپانیول راه را برای حملات شدیدتر روزنامه‌ها باز گذاشت تا رئال مادرید در صورت پیروزی در بازی امشب برابر والنسیا به كابوسی برای قهرمانی در لالیگا تبدیل شود.

در این دیدار بارسلونا با سیستم 4-3-3 وارد میدان شد و برابر آرایش 4-2-3-1 اسپانیول به خصوص در نیمه اول حرفی برای گفتن نداشت.
تعویض هانری با میلیتو و حضور تی‌تی گل در خط دفاعی بارسلونا نیز از اتفاقات عجیب این دیدار بود. گویا گواردیولا بیش از حد تصور نگران رویارویی با اینترمیلان است كه زلاتان را تا دقیقه 82 به پدرو ترجیح نداد.

از طرفی گواردیولا در كنفرانس خبری پیش از ال‌كلاسیكو گفته بود: مكسول یك بازیكن 45 دقیقه‌ای است اما از وی 90 دقیقه كامل برابر اسپانیول استفاده كرد.

در دو بازی دیگر شب گذشته، سویا در خانه خود پذیرای اسپورتینگ خیخون بود و به پیروزی 3 بر صفر دست یافت.
گل‌های سویا را كانوته 8، فابیانو 53 و كالا 80 به ثمر رساندند.

در دیگر بازی شب گذشته، ویارئال میزبان اتلتیكومادرید بود و 2 بر یك به پیروزی رسید. گودین 22 و روسی 44 برای ویارئال گلزنی كردند و آخرو تك گل اتلتیكو را به ثمر رساند.