تبلیغات
fc barcelona - ابراهیموویچ: برای قهرمانی اینترمیلان را شكست دهیم

 مهاجم سوئدی تیم فوتبال بارسلونا گفت: اینتر، دارای بازیكنان خارق‌العاده‌ای است؛ ولی ما می‌خواهیم قهرمان شویم و باید آنان را شكست دهیم.

 زلاتان ابراهیموویچ در آستانه دیدار رفت از مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا در گفت‌وگویی با هفته‌نامه كیكر آلمان، اظهار داشت: حریف آتی بارسا از خوزه مورینیو، به عنوان مربی نیز بهره می‌گیرد كه یك سازمان دهنده بزرگ است كه تاكتیكش را براساس بازیكنان خود قرار می دهد.
این گلزن توانمند كه تابستان گذشته از اینتر جدا و با ساموئل اتوئو معاوضه شد، در زمینه رویارویی با یاران سابق حرف‌های دیگری نیز بر زبان آورده كه متن مصاحبه وی به این شرح است:

*آقای ابراهیموویچ، اینك با بارسا در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان مقابل اینترمیلان حضور دارید. این رویارویی برای شما به منزله افزایش انگیزه رقابت و ماجراجویی به دوبرابر نیست؟

- چرا هست. شرایطی بوجود آمده كه بایستی مقابل یاران سابق كه در مرحله یك هشتم نهایی چلسی انگلیس را حذف كردند، قرار بگیرم. چنین مصافی معنای خاصی دارد و دیگر آنكه در كالچو ایتالیا كاری كه اینترمیلان با كسب قهرمانی پیاپی كرده، كاری ساده و راحت نبوده است. جوانان این تیم قابلیت دارند و بسیار قوی هستند. از نظر من اینتر، دارای بازیكنان خارق‌العاده‌ای است؛ ولی ما می‌خواهیم قهرمان شویم و باید آنان را شكست دهیم.

*برای این منظور بارسا باید بر یك متخصص بزرگ تاكتیك همچون خوزه مورینیو نیز پیروز شود...

- درست است. او یك سازمان‌دهنده بزرگ است كه از بازیكنش چیزهای بواقع زیادی را طلب می‌كند. در عین حال سبك خودش را دارد كه براساس توان بازیكنانش، تاكتیكش را قرار می‌دهد.

*از یك سال قبل شما در اسپانیا بسر می برید. چه تفاوت اساسی میان اینجا و سری A كالچو وجود دارد؟

- خب، در اسپانیا تیم ها خیلی بیشتر هجومی ‌بازی می كنند. در حالیكه در ایتالیا تیم ها، تاكتیكی‌تر هستند. در آنجا تیم‌ها بطوركلی متمایل به عقب زمین خود هستند. البته نباید در این مورد دید منفی داشت. در بارسا، ما تا آنجایی كه ممكن است، از سیستم بازی‌مان بهره‌برداری می كنیم. حتی از تاكتیك های كوچك و بسیار جزیی كه حتی مورد توجه دیگران نباشد،‌ ما استفاده می‌كنیم.

*مثال می‌زنید؟

- مثلا در یك منطقه بازیكنان مختلفی حضور دارند و ما آگاهانه می دانیم چگونه باید وارد آنجا شویم.

* قبول دارید كه هنوز با سیستم و ساختار بازی بارسا كاملا هماهنگ نشده‌اید؟

- من در پنج مسابقه نخست لیگ امسال گلزنی كردم. هرچند كه در پاییز گذشته وقفه‌ای ایجاد شد. اتفاقی كه مورد نظر نبود كه در هرحال، غیرعادی نیز نیست. من دچار مصدومیت شدم و این اواخر باز مثل زمان بازی با آرسنال صدمه دیدم. هنوز هم در مسیر سازگاری با تیم گام برمی دارم. چیزهای حتی جزیی، وجود دارد كه باید یادبگیرم. مهم این است كه سخت مشغول كارم و همه‌روزه فعالیت می‌كنم.

*چه چیزی باید بهتر شود؟

- همه فكر می كنند اگر گل بزنم، بعدش به آرامش می‌رسم. من هم نشان داده‌ام می‌توانم به بارسا كمك كنم. همین مساله باعث افتخارم است. ولی دوست دارم بیشتر مشاركت و بازی كنم تا از توانایی‌های فنی خود بهتر استفاده كنم. فوتبال از نظر من به گلزنی خلاصه نمی‌شود.

*بازی‌های وجود داشته كه گل بزنید ،‌ولی ناراضی باشید؟

-تا دلتان بخواهد بوده. خوب بودن یك وظیفه عادی برایم است كه بعد از آن باید به گل برسم.

*شما در سال 2009 در ازای ساموئل اتوئو به اضافه 46 میلیون یورو از اینترمیلان به اینجا آمدید. این داستان قیاس همیشگی شما با مهاجم كامرونی، برایتان آزاردهنده نبوده است؟

- اگر به اتوئو بنگرید، خواهید دید او بازیكنی متفاوت با من است. او بیشتر یك سازنده است، من یك كامل كننده. شكی نیست كه او او یك مهاجم فانتزی با جوهره گلزنی بالا است. خیلی خوشحالم او در اینترمیلان موفق است.