تبلیغات
fc barcelona - مطالب شهریور 1388
mehdi t

زمانی برای استراحت نیست.


72 ساعت گذشته است و ما باز هم فوتبال بیشتری در پیش رو داریم؛ بارسای بیشتری داریم. تیم پپ گواردیولا از ساعت 22:00 امشب (23:30 به وقت ایران)، در ال ساردینرو به دیدار راسینگ سانتاندر خواهد رفت؛ هدف آنها به کار گرفتن بالاترین توانشان برای شروع لیگی است که از فصل 1997/98 تکرار نشده است.

بارسا که اتلتیکو مادرید را (5-2) شکست داده است، در سانتاندر به بازی لیگ باز می گردد. تنها سه روز از بازی قبلی آنها گذشته است، اما زمانی برای استراحت وجود ندارد؛ چرا که این فصل به دلیل گنجاندین فضایی برای جام جهانی تابستان آینده، از همیشه فشرده تر است. به همین دلیل، تقریبا تمامی هفته برای بارسا، دو بازی را در خود جای می دهند و دو بازی بعدی، دو سفر هستند: سفر امشب به سانتاندر و سفر به مالاگا در روز شنبه.

موقعیتی تاریخی

اگر بارسا این بازی را ببرد، بار اول از فصل 1997/98 خواهد بود که آنها فصل را با چهار برد متوالی آغاز کرده است. آن فصل، لوئیس انریکه (2) و ریوالدو (2)، گل های بازی در ال مولینون را به ثمر رساندند. اما به نظر می رسد که هیچ رکوردی برای بارسا و گواردیولا، که با گذشتن هر هفته، درجات جدیدی کسب می کنند، زیاد نیست.جوزپ گواردیولا بیشتر از این می خواهد. سرمربی بارسا معتقد است که بارسا هنوز جای پیشرفت دارد و احساس می کند که خستگی دلیل اصلی بی دقتی تیم در بازی در برابر اتلتیکو مادرید بود.

اگر شما فضانوردی بودید که امروز عصر از مریخ به سیوداد اسپورتیوا آمده بود، با شنیدن حرفهای جوزپ گواردیولا حس می کردید که بارسلونا در این فصل شروع بدی داشته است. اما باید بگوییم که بارسا در این فصل دو سوپر کاپ را برده است، قهرمان لیگ ایتالیا را متوقف کرده است و برنده هر 3 مسابقه خود در لیگ اسپانیا شده است.

اما گواردیولا از عملکرد بارسا در بازی با اتلتیکو خیلی راضی نبود، با وجود اینکه تیم با نتیجه 5-2 برنده این مسابقه شد. او می خواهد در عین حال که تیم پیروز می شود، از همه فرصتهایش نیز استفاده کند. او بعد از دیدن نمایش تیم در روز یکشنبه می گوید: "ما باید بهتر از این عمل کنیم و توانایی این کار را داریم

نباید بارسا را با تیم بسکتبال اسپانیا مقایسه کرد


از جوزپ گواردیولا خواسته شد که راجع به تیم بسکتبال اسپانیا نظر بدهد. این تیم این هفته در لهستان برنده مسابقات قهرمانی اروپا شد و در سال 2006 نیز برنده جام جهانی شده است. اسپانیا همچنین توانسته است مدال نقره رقابتهای قهرمانی اروپا در سال 2007 در مادرید را نیز از آن خود کند و در المپیک 2008 پکن نیز مدال نقره را بدست آورد. گواردیولا دلیلی برای مقایسه تیم بسکتبالیست با بارسا نمی بیند. "از نظر من این دو تیم به هم مربوط نیستند، آنها 10 سال است که خوب کار می کنند و خوب نتیجه می گیرند، ما فقط 1 فصل را اینگونه پشت سر گذاشتیم."

با این حال او به تیم بسکتبال تبریک گفت، و گفت که طرفدار سرسخت ناوارو و همراهان اوست. "به نظر می آید که آنها برای ارائه دادن بهترین نمایش خود به بازی های بزرگ و حساس نیاز دارند. حس می شود که آنها به انگیزه های خاصی نیاز دارند. من کاملا متوجه این موضوع نمی شوم، اما در کل آنها بسیار خوب هستند."


کم دقتی

گواردیولا دوست دارد که بازیکنان تیمش "با بالاترین سرعت ممکن توپ را پاس دهند، و به رسم ساده و همیشگی توپ را در زمین به گردش در آورند." او معتقد است که این هفته چنین نمایشی را از تیمش ندیده است. "ما با قاطعیت با توپ بازی نمی کردیم و تصمیماتمان هم قاطعانه نبود. اما غیر از اینها، بازی خوبی ارائه دادیم." در کل، سرمربی بارسا به نوع بازی تیم در این مسابقه عادت نداشت.

سرمربی بارسا همچنین اضافه کرد که "تیم امروز سخت تمرین کرد و در همه موارد با دقت عمل کرد.

روحیه

او گفت: "ما در هر بازی حدودا 16 یا 17 موقعیت داریم، در حالی که تیمهای حریف 6 یا 7 موقعیت بدست می آورند. اما روز یکشنبه ما فرصتهای کمی داشتیم و تیم حریف نسبت به همیشه فرصتهای بیشتری داشت. اما از آنجایی که ما توانستیم از فرصتها استفاده کنیم، پیروز شدیم." اما او درباره کم دقتی تیم هم صحبت کرد. کم دقتی ای که ممکن است در اثر انتظارات بالایی که از بازیکنان می رود و این که آنها باید هم در بازیهای بارسا و هم برای تیم های ملی خود بازی کنند، به وجود آمده باشد.

ساردینرو، سفری دشوار

جوزپ گواردیولا پیش بینی می کند که بازی خارج از خانه روز سه شنبه در مقابل سانتاندر مسابقه ای دشوار باشد. او می گوید"ما در سالهای اخیر در آنجا نتایج خوبی گرفته ایم، اما بازیهای سختی را گذرانده ایم. مثل سال پیش که در دقیقه آخر با نتیجه 2-1 پیروز شدیم و در خانه با آنها 1-1 مساوی کردیم. بازی کردن در ساردینرو همیشه مشکل است."mehdi t

19 بازیکن برای سانتاندر


مربی بارسا، جوزپ گواردیولا، تمام بازیکنانی که به آنها دسترسی دارد را با خود به مسافرت سانتاندر خواهد برد. در مجموع، 19 بازیکن به پایتخت کانتابریایی مسافرت خواهند کرد.

پس از داشتن یک یکشنبه تعطیل، تیم اول روز دوشنبه به تمرین بازگشت. تیم پپ گواردیولا که هیچ زمانی برای سپری کردن به دلیل برد مقابل اتلتیکو مادرید نداشت، در حال حاضر مشغول آماده سازی برای بازی بعدی لیگشان هستند، که با مسافرتی به سانتاندر همراه خواهد بود.


19 نفر در تیم

زمانی که لین جلسه، که جرارد پیکه با وجود مصدومیت شنبه اش در آن حضور داشت، به اتمام رسید، جوزپ گواردیولا اسامی بازیکنان تیم برای راستینگ را اعلام کرد که شامل 19 نفر ابتدایی می شود؛ بنابرین او یک ساعت قبل از آغاز بازی، تصمیم خواهد گرفت که کدام بازیکن بیرون خواهد ماند.mehdi t

میلیتویك گام جلوتر برای بازی

اگرچه زمان مشخصی برای بازگشت گابی میلیتو تعیین نشده است، اما وی به تدریج به سمت آمادگی برای بازی در تیم گواردیولا حرکت می کند. او 18 شهریور وارد بارسلونا شد تا ریکاوری خود را از سر گیرد و این نخستین باری است که در زمین تمرین در حال ضربه زدن به توپ دیده شده است.جدا از سایرین

در حالی که دیگر هم بازی های گابی میلیتو برای مسابقه ی روز سه شنبه با ریسنگ سانتاندر آماده می شدند، او در بخش دیگری از زمین با یک مربی بدنساز به تمرین می پرداخت. با توجه به نحوه ی دویدن و ضربه زدن وی به توپ، که بدون ناراحتی به نظر می رسید، مسیر درمان او به خوبی در حال طی شدن است و نباید مدت زیادی طول بکشد تا از نظر پزشکی کاملاً آماده ی بازی شود.

یكسال وپنج ماه

گابی میلیتو نزدیک به یک سال و نیم از میادین به دور بود. او در نیمه نهایی لیگ قهرمانان 2007-08 مقابل منچستریونایتد دچار آسیب دیدگی رباط صلیبی در زانوی راست خود شد.

این مدافع میانی آرژانتینی در 24 اردیبهشت 1387 تحت عمل جراحی قرار گرفت و از آن پس دیگر بازی نکرد. 5 خرداد امسال نیز در بوینس آیرس تحت عمل آرتروسکوپی قرار گرفت تا برخی از مشکلاتی که با آنها روبرو بود حل شوند.mehdi t

تمرین نیمه شب

پس از پیروزی مقابل اتلتیکو مادرید و خالی شدن نیوکمپ از تماشاچیان، جوزپ گواردیولا سه بازیکن ذخیره ای که مورد استفاده فرار نگرفته بودند، یعنی پویول، توره و آبیدال را برای یک جلسه تمرین کوتاه به زمین فرستاد.

این سه بازیکن در طول بازی بر روی نیمکت نشستند، اما گورادیولا بدون شک متوجه این مسئله است که هیچ عضوی از تیم، حتی یک روز را بدون فعالیت، از دست ندهد. بنابرین او سه بازیکنی که در بازی به کار گرفته نشده بودند را، پس از خالی شدن ورزشگاه و نزدیک شدن نیمه شب، برای تمرین پس از بازی فرستاد.

این بار اول نیست.

این بار اول نیست که گواردیولا تصمیم گرفت هاست تا به بازیکنان ذخیره ای که در بازی شرکت نکرده اند، تمرین می دهد؛ قبل از بازی برگشت سوپر کاپ اسپانیا نیز، بازیکنانی که برای بازی کردن انتخاب نشده بودند، در زمین نیوکمپ یک بازی تمرینی انجام دادند.

 mehdi t

پنج گل و عملکرد پنج ستاره ای

پس از یک عملکرد عالی در نیمه اول، که به لطف گل های ابراهیموویچ، مسی، آلوز و کیتا با نتیجه 4-1 تمام شد، بارسا در مجموع دو نیمه، با نتیجه 5-2 اتلتیکو مادرید را نیوکمپ شکست داد. بازی همان طور که تمام پیشبینی ها انتظار داشتند، جلو می رفت؛ چرا که بازی با گلزنی مداوم بارسا و به نمایش گذاشتن فوتبال تهاجمی بسیار عالی، به خصوص در 45 دقیقه اول، طبق پیش بینی ها پرهیجان بود. این یک عملکرد پرثمر از تیم بود و آنها از همان ابتدا بر روی کارشان متمرکز شدند و یک بازی عالی از خود به نمایش گذاشتند؛ همان بازی که فصل پیش برایشان موفقیت زیادی به ارمغان آورد.

مسی از همان ابتدا، امید اصلی گلزنی بود و دو گل، یکی با پای راست و دیگری با پای چپ، برای تیم به ثمر رساند؛ او همچنین در یکی دیگر از گل ها نقش داشت و در طی بازی جرقه هایی استثنایی از بازی عالیش را به نمایش گذاشت. اما تیم تنها به مسی منتهی نمی شود؛ با وجود ابراهیموویچ در جلو خط حمله، کیتا که از پشت به کمک مهاجمان می آمد، و ضربه های آزاد الوز که همیشه خطرساز هستند، تیم موقعیت های زیادی داشت. در خط دفاع، چیگرینسکی با قطع حملات تیم میهمان و باز کردن بازی با پاس کاری هایش، جلوه هایی از بازی عالی اش را به نمایش گذاشت.


مقاومت دو دقیقه ای

حرکت از همان ابتدا شروع شد؛ انری در همان دقیقه اول شوتی زد که با تیر دروازه برخورد کرد و تنها 60 ثانیه پس از آن، ابراهیموویچ با به ثمر رساندن یک گل دوست داشتنی، شرایط را بهتر کرد؛ او توپی را که بوسکتس فرستاده بود، را از بالای سر دروازه بان به درون گل فرستاد.mehdi t

بازی بعدیmehdi t

بارسا 5-2 اتلتیکو مادرید (هفته سوم لالیگا)mehdi t

مسی 2016


لیونل مسی، روز جمعه قرارداد جدیدی را با باشگاه بر روی کاغذ آورد و ماندنش در اف سی بارسلونا را تمدید کرد. قرارداد جدید با این مهاجم آرژانتینی تا سال 2016 ادامه دارد و مبلغ فسخ قرارداد 250 میلیون یورو ای را به همراه دارد.

قرارداد او قبلا تا سال 2014 و با مبلغ 150 میلیون یورو بود؛ باشگاه توافق با این بازیکن را ارتقاء بخشیده است.

این بازیکن 22 ساله، روز جمعه در دفتر باشگاه بارسلونا قرارداد جدیدی بست. با این قرارداد جدید، مسی آبی و اناری بودنش را به مدت 15 سال بعد از سال 2001، که وارد تیم جوانان باشگاه شده است، تضمین کرده است.بارسا نتوانست دیوار دفاعی اینتر را بشکند؛ اما همان طور که جوزپ گواردیولا پس از بازی در جوزپه مئاتزا به خبرنگاران گفت: «مقابله کردن با 9 نفر در محوطه جریمه، هیچ گاه آسان نیست.»

بارسا تعدادی موقعیت داشت، اما جولیو سزار توانست دروازه را برای قهرمانان ایتالیایی، بسته نگاه دارد. گواردیولا به خوبی می داند که گلزنی تیم های ایتالیایی به طور طبیعی، سخت است: «شاید ما یک حرکت از طرف خط هافبک کم داشتیم تا دفاع آنها را برهم بزنیم.»

بدون اعتراض

به نظر گواردیولا، با پیشرفت بازی، نحوه بازی کردن بارسا نیز پیشرفت می کرد: «در نیمه اول، ما نتوانستیم توپ را از دفاع عبور بدهیم؛ اما در نیمه دوم پیشرفت کردیم. من اعتراضی ندارم.»Page 3 : 1 2 3